Burc yorumlari

 • İmamı Azamın Tesbih Duası

  İmam-ı Â’zam Hazretlerinin gece gündüz dilinden düşürmediği rivayet edilen meşhur tesbih duası şöyledir
  “Subhâne’l-ebediyyi’l-ebed. Subhâne’l-vâhidi’l-ehad. Subhâne’l-ferdi’s-samed. Subhâne râfi’s-semâi bi-gayri amed. Subhâne men beseta’l-arda alâ mâin cemed. Subhâne men haleka’l-halka fe-ahsâhüm aded. Subhâne men kaseme’l-erzâka ve lem yense ehad. Subhânellezi lem yettehiz sâhibeten, vela veleden. Subhânellezi lem yelid ve lem yûled ve lem yeküllehû küfüven ehad. Subhâne men yerânî ve ya’rifü mekânî ve yerzukunî velâ yensânî… ”
  “Ebed ve ebedî olan Allah’ı tesbih ederim. Bir ve tek olan Allah’ı tesbih ederim. Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah’ı tesbih ederim. Semayı direksiz yükselten Allah’ı tesbih ederim. Yeryüzünü donmuş su üzerine yayan Allah’ı tesbih ederim. Mahlukatı yaratan ve onları çeşitlendiren Allah’ı tesbih ederim. Rızkı taksim eden, hiçbir canlıyı unutmayan Allah’ı tesbih ederim. Eş ve çocuk edinmeyen Allah’ı tesbih ederim. Doğurmamış, doğrulmamış ve hiçbir şey de kendisine denk olmayan Allah’ı tesbih ederim. Beni gören, yerimi bilen, beni rızıklandıran ve beni unutmayan Allah’ı tesbih ederim.”

  Okunma Sayısı ; 133 views

  İmamı Azamın Tesbih Duası Benzer Yazılar

  Efendimizin teheccüd namazından (gece namazından) sonra, sabaha doğru okduğu dua: Allah’ım! Hamd Sana’dır! Sen bütün gökleri, yeri ve onlardakileri Ayakta
  Huzur yüzlere yansısın bugün Her atom kardeşliği haykırsın, karanlık yüzlere Ve yüzler Allah’a (cc) dönük olsun sadece CUMA Ey iman edenler!
  Bütün güzeliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbim” Hakkimizda en hayirli kilitleri aç Amin Cumamiz bayram tadinda olsun insaALLAH ”Günlerin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İmamı Azamın Tesbih Duası Etiketler